Натпревар со традиција (12.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:05 во рамките на француската Лига 1 ќе се сретнат екипите на Рен и Лион.

Рен е на средината на табелата со вкупно 12 бода и учинок од 2 победи, 6 реми и 3 порази.

Лион пак е на последното место и досега имаат освоено само 4 бода преку 0 победи, 4 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку четири погодоци, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

4+ @ 2.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*