Натпревар со традиција (11.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на англиската Премиер лига ќе се сретнат екипите на Арсенал и Барнли.

Арсенал се наоѓа на 4-та позиција со вкупно 24 бода и учинок од 7 победи, 3 реми и 1 пораз.

Барнли е на претпоследната позиција со вкупно 4 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 1 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*