Натпревар со драстичен пад на коефициентот (11.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарскиот шампионат кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Неа Саламис и Докса. Домаќините во последните пет натпревари остварија три победи и два порази, додека гостите пак во истиот временски период запишаа пет последователни порази.

Неа Саламис – Докса – 1 @ 1.54 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Неа Саламис беше 1.83, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.54 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*