Натпревар со традиција (10.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Сасуоло и Салернитана.

Сасуоло е на 15-то место со вкупно 11 бода и учинок од 3 победи, 2 реми и 6 порази.

Салернитана има само 4 бода и се наоѓа на последното место со само 4 бода кои ги имаат освоено преку 4 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*