Натпревар со драстичен пад на коефициентот (10.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската втора лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:30 се сретнуваат екипите на Брегенц и Ст. Полтен. Домаќините во последните пет натпревари имаат две победи, две реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период запишаа три победи, едно реми и еден пораз.

Брегенц – Ст. Полтен – 2 @ 1.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ст. Полтен беше 2.22, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*