Натпревар со традиција (09.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на втората лига од Романија ќе се сретнат екипите на Шиндиа Тарговиште и Миовени.

Шиндиа е на 9-то место со вкупно 17 бода и учинок од 4 победи, 5 реми и 3 порази.

Миовени е на 5-та позиција со вкупно 20 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 5 реми и 2 порази.

Овие две екипи во изминатите 9 меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес продолжат со исто темпо ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*