Натпревар со традиција (08.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на италијанската Серија Б се сретнуваат екипите на Палермо и Бреша.

Палермо е на 5-то место и досега собраа 20 бода преку 6 победи, 2 реми и 3 порази.

Бреша е на 13-та позциија со вкупно 13 бода и учинок од 3 победи, 4 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнува најмалку по еден погодок на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*