Тикет на денот (вторник, 07.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е сосема добра благодарение на натпреварите од Лигата на шампиони. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Манчестер Сити – Јанг Бојс – 4+ @ 2.01 во Mozzart

Манчестер Сити е единствениот тим во групата Г кој има 100% учинок. Имено, овој тим во изминатите три кола запишаа три победи и собраа 9 бода, па тие веќе со „една нога“ се во нокаут фазата од Лигата на шампиони. Јанг Бојс од друга страна досега успеаа да земат само еден бод и ја делат третата позиција заедно со Црвена Звезда. На овој натпревар, Англичаните се огромни фаворити, па победата за нив е извесна. Ние очекуваме голеада и типуваме 4+ со квота 2.01 во Mozzart.

Милан – ПСЖ – ГГ @ 1.62 во 22Bet

Екипата на Милан некако не се снајде во ова издание од ЛШ. Тие досега собраа само два бода преку две реми и еден пораз, па воопшто не е чудно што се наоѓаат на последната позиција на табелата. Исто така мора да нагласиме дека во последниот првенствен натпревар запишаа пораз, па на овој натпревар влегуваат со лошо расположение. Парижаните од друга страна се на првото место и се едни од поголемите фаворити за пласман во нокаут фазата. На овој натпревар решивме да го избегнеме конечниот исход и ви нудиме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.62 во 22Bet.

Ротерам – Ипсвич – 2 @ 1.41 во Bet365

Покрај натпреварите од ЛШ, за денес имаме и еден натпревар од англискиот Чемпионшип каде што ќе се сретнат екипите на Ротерам и Ипсвич. Домаќините досега прикажаа доста лоши игри, па затоа се дел и од црвената зона. Имено, тие запишаа 2 победи, 4 реми и 8 порази, но тоа не е доволно за да бидат на сигурно. Ипсвич од друга страна е на втората позиција и важат за едни од поголемите фаворити за пласман во елитата. Овде веруваме дека гостите ќе земат три бода без поголеми проблеми и типуваме 2 со квота 1.41 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*