Натпревар со традиција (06.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на француската Лига 2 се сретнуваат екипите на Гингамп и Оксер.

Гингамп е на 10-та позиција со вкупно 17 бода и учинок од 4 победи, 5 реми и 3 порази.

Оксер е на 4-то место и досега имаат освоено 22 бода преку 6 победи, 4 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревар гол постигнуваат двата тима, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.74 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*