Натпревар со традиција (05.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Волфсбург и Вердер.

Волфсбург досега собраа 12 бода преку 4 победи, 0 реми и 5 порази.

Вердер има полош учинок, поточно во 9 изиграни натпревари остварија 3 победи, 0 реми и 6 порази, па на своето салдо имаат 9 бода.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*