Натпревар со драстичен пад на коефициентот (05.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарскиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Пафос и Анортозис. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, два порази и едно реми, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, две реми и еден пораз.

Пафос – Анортозис – 1 @ 2.04 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Пафос беше 2.60, а во моментов бележи пад од скоро 22% и се плаќа со квота 2.04 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*