ТИП НА ДЕНОТ (01.11.2023, 20:45) БОРНМУТ – ЛИВЕРПУЛ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а во фокусот секако ќе бидат натпреварите од Лига Купот, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Борнмут и Ливерпул.

Борнмут не е заинтересиран за Купот

Примарна цел на Борнмут оваа сезона ќе биде опстанок во Премиер лигата, а тоа воопшто нема да биде лесно со оглед на конкуренцијата. Тимот е во лоша форма и минатото коло конечно ја прекина серијата на порази и дојде до победа со која излезе од зоната за испаѓање. Меѓутоа, според квалитетот овој тим е еден од главните кандидати за испаѓање, па го чека грчевита борба за опстанок. Поради тоа ова натпреварување не е во фокусот на Борнмут, но дуел против Ливерпул е секогаш мотив плус за секој тим. Ова е прв натпревар за Борнмут сезонава со вака голем клуб, па ќе биде сериозен тест, иако шансите за пласман во следната фаза се многу мали.

Ливерпул нема право на кикс

Ливерпул оваа сезона игра одлично и сигурно до крај ќе се бори за шампионската титула во Премиер лигата. Тимот се наоѓа во одлична форма и на последните три меча има три победи, па сигирно е голем фаворит на овој меч. Кога се во прашање „црвените“, Клоп има на располагање широк ростер и за овој меч ќе може да направи неколку промени, но секако ќе изведе тим за респект. Ливерпул кога се во прашање Куповите е секогаш мотивиран и сака да стигне што е можно подалеку, а сега има противник по мерка и нема право на кикс.

Очекување

Ливерпул е голем фаворит на овој меч и очекуваме дека ќе победи, но веруваме дека победата ќе биде изразена со повеќе голови и дека ќе гледаме ефикасен меч.

ТИП:

Борнмут – Ливерпул –3+ @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*