Тикет на денот (среда, 01.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Започнува нов месец, а се надеваме дека ќе бидеме поуспешни од претходниот кој не беше толку лош. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Евертон – Барнли – 1 @ 2.00 во Mozzart

Евертон направи големо изненадување во ЕФЛ Купот така што успеа да го елиминира тимот на Астон Вила и тоа со победа во Бирмингем. Тоа зборува дека овој тим има големи амбиции во овој куп. Воглавно Евертон ја гледа својата шанса да оди далеку во ЕФЛ Купот и сигурно дека против Барнли ќе се обидат да остварат уште еден добар резултат, па да стигнат до ¼ финалето. Гостите пак имаат проблеми во првенството и се дел од зоната за елиминација, па сметаме дека поважен им е дуелот со Кристал Палас кој е закажан за сабота. Ние овде типуваме 1 со квота 2.00 во Mozzart.

Херта – Мајнц – 2 @ 2.40 во 22Bet

Берлинците испаднаа од Бундеслигата после серијата лоши резултати и делува дека е тешко да се вратат за брзо во елитата. Изиграни се 11 кола во Цвајт, а Херта е на 9-то место со 5 победи и 6 порази. Нема да биде изненадување ако и следната пролет во таа лига се придружи Мајнц, тимот кој има само 3 освоени бода откако е започната новата сезона. Како и да е, секогаш фаворит е прволигашот во куп натпреварите, па затоа се одлучивме да типуваме 2 со квота 2.40 во 22Bet.

Удинезе – Каљари – 1 @ 2.00 во Bet365

За сите кои сакаат да играат конечен исход реми, екипата на Удинезе е вистински избор. Тие ремизираа седум пати во првите 10 кола и три пати беа поразени. Поточно, се уште тие немаат победа, а со седум освоени бода го преземаат 18-то место. Во минатото коло стигнаа до нов бод во Монца во самиот финиш, но на ист начин останаа без победа и против Лече на домашен терен. Каљари губеше со 3-0 од Фросиноне до 72-та минута, а на крај славеа со резултат 4-3, а тоа им беше прва победа за оваа сезона. Ние предност на овој натпревар даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*