Натпревар со традиција (01.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на српската Супер лига се сретнуваат екипите на Црвена Звезда и Бачка Топола.

Црвена Звезда е на 2-та позиција со вкупно 27 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 0 реми и 2 порази.

Бачка Топола е на 3-та позиција со 22 бода и учинок од 6 победи, 4 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*