Натпревар со традиција (31.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Викомб и Кембриџ Јунајтед.

Викомб се наоѓа на 10-то место со вкупно 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 5 порази.

Кембриџ Јунајтед е на 14-та позиција со вкупно 19 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 4 реми и 6 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог

3+ @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*