Натпревар со традиција (30.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на данската Супер лига се сретнуваат екипите на Архус и Рандерс.

Архус е на 6-то место со вкупно 17 бода и учинок од 4 победи, 5 реми и 3 порази.

Рандерс е на 8-та позиција со 14 бода преку 3 победи, 5 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари, гол се постигнува на двете страни, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*