Натпревар со традиција (29.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Леверкузен и Фрајбург.

Леверкузен досега има освоено 22 бода преку 7 победи, 1 реми и 0 порази.

Фрајбург пак оствари 4 победи, 1 реми и 3 пораз, па на своето салдо имаат 13 бода.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, односно на сите тие натпревари двата тима постигнуваат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.81 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*