Натпревар со традиција (28.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига ќе се сретнат екипите на Кадиз и Севиља.

Кадиз се наоѓа на 16-та позиција со вкупно 9 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 3 реми и 5 порази.

Севиља ја има 13-та позиција со вкупно 9 бода и учинок од 2 победи, 3 реми и 4 порази.

Овие две екипи имаат интересна традиција, а тоа е дека во последните пет меѓусебни натпревари играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнати по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.81 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*