Натпревар со драстичен пад на коефициентот (28.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од германската Бундеслига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:30 се сретнуваат екипите на Аугсбург и Волфсбург. Овие две екипи во последните пет натпревари имаат идентичен учинок, поточно на тие дуели запишаа по три порази и две победи.

Аугсбург – Волфсбург – 1 @ 2.90 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Аугсбург беше 3.50, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 2.90 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*