Тикет на денот (петок, 27.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ова ќе биде доста возбудлив викенд, а петокот е само најава за тоа што следува. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Кристал Палас – Тотенхем – 0-2 @ 2.11 во Mozzart

Тотенхем докажа дека може и без Хари Кејн, а во моментов е лидер на табелата во Премиер Лига. Во последните три натпревари врзаа исто толку и победи, па тоа значи дека во овој натпревар влегуваат со фантастично расположение. Кристал Палас од друга страна игра доста променливо и многу често знаат да кикснат со послаби ривали, а да остварат добри резултати со многу појаки клубови. Ние овде сметаме дека конечниот исход треба да го избегнеме, па затоа наш предлог тип е 0-2 гола со квота 2.11 во Mozzart.

Митиланд – Лингби – 1&2+ @ 1.77 во 22Bet

Домаќините започнаа да личат на тимот од пред неколку години кога беа дури и шампиони во Данска. Минатата година не беше кој знае колку успешна и не се пласираа ниту во плеј оф, но на крајот успеаа да стигнат до Европа преку баражот. Ниту во квалификациите за конференциската лига не се прославија баш најдобро, а во последните шест кола запишаа три победи и три реми. Лингби пак е на 7-та позиција, и тоа е прво место кое води во плеј аут, а општопознато  е дека тоа е сценарио кое сакаат да го избегнат. Наш предлог тип е 1&2+ со квота 1.77 во 22Bet.

Брауншвајг – Фортуна – Т22+ @ 1.75 во Bet365

Фантастичен меч изигра Фортуна во минатата сабота против Кајзерслаутерн на домашен терен. Губеа во Дизелдорф со 3-0, но на крајот победија со 4-3 и ги зедоа трите бода на тој натпревар, а за нив доволно им беа само 25 минути. Брауншвајг од друга страна е на дното на табелата во Цвајт и имаат освоено само пет бода, а нивната судбина дефинитивно ќе биде грчевита борба за опстанок. Овде веруваме дека гостите ќе успеат да постигнат најмалку два погодоци, па затоа типуваме Т22+ со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.54

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*