Натпревар со традиција (27.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Премиер лига се сретнуваат екипите на Дандалк и Бохемианс.

Дандалк е на 6-то место со вкупно 52 бода кои ги имаат освоено преку 15 победа, 7 реми и 12  порази.

Бохеамианс е на 4-та позиција и досега имаат освоено 55 бода преку 15 победи, 10 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари играат секогаш отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.99 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*