Натпревар со традиција (26.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на романската Лига 1 се сретнуваат екипите на Фарул Констанца и УТА Арад.

Фарул Констанца има 19 бода и учинок од 6 победи, 1 реми и 5 порази.

УТА Арад е на 14-та позиција со вкупно 11 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 5 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*