Натпревар со традиција (23.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на турската Супер лига се сретнуваат екипите на Карагумрук и Адана Демирспор.

Карагумрук досега има освоено 6 бода преку 1 победа, 3 реми и 4 порази и се наоѓа на долниот дел од табелата.

Адана Демирспор е на горните позиции со вкупно 17 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 2 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.53 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*