Натпревар со драстичен пад на коефициентот (23.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарскиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Пафос и Омониа. Домаќините досега успеаа да остварат 4 победи, 2 реми и 1 пораз, па на салдото имаат 14 бода, додека гостите имаат 1 бод помалку, поточно 13, а нивниот учинок е 3 победи и 4 реми.

Пафос – Омониа – 1 @ 1.72 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Пафос беше 1.98, а во моментов бележи пад  од скоро 13% и се плаќа со квота 1.72 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*