ТИП НА ДЕНОТ (21.10.2023, 18:00) ТОРИНО – ИНТЕР

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Торино и Интер.

Торино лошо ја отвори сезоната

Торино лошо ја отвори сезоната и после првите осум кола има само две победи, па моментално се наоѓа во долниот дел од табелата. Тимот на Јуриќ е во лоша форма и на последните четири меча освои само два бода. Меѓутоа, Торино важи за домашен тим и најголем дел од бодовите ги освојува на домашен терен, па ова гостување е секогаш тешко за фаворитите. Поради тоа „биковите“ сигурно нема лесно да се предадат и знаат дека овој меч може да биде пресвртница во сезоната. Според квалитетот секако Торино има тим за средина на табелата, па само прашање на време е кога ќе почне да освојува бодови.

Интер нема право на кикс

Интер направи многу промени во тимот ова лето, но на одличен начин ја отвори сезоната со пет победи во првите пет кола. „Нероаѕурите“ доведоа адекватни засилувања и покажаа дека и оваа сезона ќе бидат едни од главните фаворити за победа. Меѓутоа, тимот на Инзаги во последните три кола запиша само една победа, па го испушти лидерското место. Што се однесува до нападот тука имаше најголеми промени и се чини дека нападот оваа година е послаб и во главно работите зависат од Лаутаро, но кога како тим Интер изгледа многу покомплетно. Во последните денови пристигнаа Павард кој ја засили одбраната и Класен за средниот ред. Сега заостанува два бода зад лидерот Милан и нема право на кикс, бидејќи во последното коло одигра реми со Болоња и испушти два гола предност.

Очекување

Гостите се фаворити, но очекуваме неизвесен дуел кој ќе го одлучуваат мали детали. Меѓутоа, ако се следи традицијата ќе гледаме натпревар со голови.

ТИП:

Торино – Интер –ГГ @ 1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*