Натпревар со традиција (21.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Сасуоло и Лацио.

Сасуоло се на 12-то место со вкупно 10 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 1 реми и 4 порази.

Лацио е на 13-та позиција со исто 10 бода и ист учинок од 3 победи, 1 реми и 4 порази.

Од меѓусебните натпревари на овие два ривали може да заклучиме дека тие играат со ист опсег на голови во последните девет натпревари, па веруваме дека и денес ќе продолжат така.

Наш предлог

2-3 гола @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*