Натпревар со традиција (20.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Бреј и Фин Харпс.

Бреј се наоѓа на 7-та позиција со вкупно 43 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 13 реми и 12 порази.

Фин Харпс е на 9-та позиција со вкупно 36 бода и учинок од 9 победи, 9 реми и 17 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат неефикасно и без многу голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.58 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*