Натпревар со традиција (19.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:30 во рамките на аргентинскиот Лига – Куп се сретнуваат екипите на Колон и Ривер Плејт.

Колон е на 4-то место со вкупно 13 бода и учинок од 4 победи, 1 реми и 3 порази.

Ривер Плејт е на 2-та позиција со вкупно 16 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 1 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува гол, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*