Натпревар со драстичен пад на коефициентот (19.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од аргентинската резервна Лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Сан Лоренцо II и Сармиенто Хунин II.

Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз, додека Сармиенто Хунин II во истиот временски период запиша една победа, еден пораз и три реми.

Сан Лоренцо II – Сармиенто Хунин II – 2 @ 2.59 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Сармиенто Хунин II беше 4.29, а во моментов бележи пад од скоро 40% и се плаќа со квота 2.59 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*