Натпревар со традиција (18.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:30 во рамките на Серија Б од Еквадор се сретнуваат екипите на Нуеве де Октубре и Бухос.

Нуеве де Октубре се наоѓа на 8-та позиција и има освоено 38 бода преку 10 победи, 8 реми и 16 порази.

Бухос е на 10-та, последна позиција со 30 бода и учинок од 5 победи, 15 реми и 14 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато три пати и на сите тие натпревари постигнуваат најмалку по еден погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.92 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*