Натпревар со драстичен пад на коефициентот (18.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од германската Оберлига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:30 се сретнуваат екипите на Космос Кобленц и РВ Кобленц. Домаќините во последните пет натпревари имаат три победи и два порази, додека гостите во истиот временски период запишаа две победи, две реми и еден пораз.

Космос Кобленц – РВ Кобленц – 1 @ 2.83 во 22Bet

Почетната вредност за победа на на Космос Кобленц беше 5.16, а во моментов бележи пад од скоро 45% и се плаќа со квота 2.83 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*