Натпревар со традиција (17.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската НПЛ Премиер лига се сретнуваат екипите на Аштон Јунајтед и Матлок.

Аштон е на 3-то место со вкупно 21 бод и учинок од 7 победи, 0 реми и 3 порази.

Матлок е на 14-та позиција и досега имаат освоено вкупно 15 бода преку 4 победи, 3 реми и 5 порази.

Овие две екипи во меѓусебните четири дуели изиграа без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.21 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*