Натпревар со драстичен пад на коефициентот (17.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за ЕП до 21 година кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:00 се сретнуваат младите селекции на Молдавија и Македонија. Молдавија во последните пет натпревари има една победа и четири порази, додека Македонија во истиот временски период запиша два порази, две победи и едно реми.

Молдавија У21 – Македонија У21 – 1.40 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Македонија У21 беше 2.22, a во моментов бележи пад од скоро 36% и се плаќа со квота 1.40 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*