Тикет на денот (понеделник, 16.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште два дена ќе имаме можност да ги гледаме квалификациите за ЕУРО, а потоа се враќа клупскиот фудбал. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Луксембург – Словачка – 0-2 @ 1.60 во Mozzart

Ова е дефинитивно најважниот натпревар за двете селекции. Особено тоа се однесува на Луксембург кој има реални шанси за прв пат во историјата да се најде на некое големо натпреварување. Веќе неколку циклуси тие играат добро, но никогаш не биле толку блиску до целта. Словачка изгуби во Португалија, но сериозно им се спротивстави, па сега на три кола пред крајот имаат два бода повеќе од Луксембург и 4 од Босна. Ова е вистински квалификациски натпревар, а на реми најмногу се надеваат Босанците. Наш предлог тип е 0-2 гола со квота 1.60 во Mozzart.

Босна и Херцеговина – Португалија – 3+ @ 1.87 во 22Bet

Поразот на Исланд во септемврискиот циклус беше катастрофален за амбициите на БиХ. Тие стигнаа во ситуација да можат само теоретски да се надеваат дека ќе стигнат во Германија, бидејќи во моментов се наоѓаат на 4-то место на табелата. За денешен противник ја имаат селекцијата на Португалија која веќе го обезбеди пласманот на ЕУРО и се наоѓа убедливо на првото место со максимален број на бодови, поточно 21. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па се надеваме дека 3+ е најдобра опција. Коефициентот за тоа во 22Bet изнесува 1.87.

Леванте – Ферол – 1 @ 1.80 во Bet365

Леванте игра се подобро и подобро и затоа се наоѓаат на врвот на табелата во Сегунда. Тимот од предградието на Валенсија нема пораз веќе пет кола, а имаат само еден неуспех откако е започната новата сезона. Во минатото коло победија на гостувањето кај Албасете со резултат 2-0. Ферол е нов тим во лигата и започна сосема солидно, па веруваме дека ќе го задржат тоа темпо подолг период. Левенте се издвојува како фаворит, па веруваме дека ќе ја оправдаат таа улога на овој натпревар. Типуваме 1 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*