Натпревар со традиција (16.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:00 во рамките на Лига – купот на Аргентина се сретнуваат екипите на Централ Кордоба и Ланус.

Централ Кордоба во изминатите 8 натпревари собра 13 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 1 реми и 3 порази.

Ланус е на 14-то место со вкупно 3 бода и учинок од 0 победи, 3 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол се постигнува на двете страни, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*