Натпревар со драстичен пад на коефициентот (16.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија Ц кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:30 се сретнуваат екипите на Потенца и Турис. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три порази, едно реми и една победа, а ист таков учинок оствари и екипата на Турис.

Потенца – Турис – 1 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Потенца беше 2.22, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*