Тикет на денот (недела, 15.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес клупскиот фудбал одмара, се играат квалификациите за ЕУРО, а исто така имаме натпревари и од некои послаби лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Грузија – Кипар – 1/1 @ 2.30 во Mozzart

Грузијците некако потфрлија во овие квалификации, но до некаде тоа е оправдано бидејќи се во конкуренција со многу поквалитетни селекции, па тешко дека ќе успеат да стигнат на ЕУРО. Кипарците се најголемото разочарување и за нив може да констатираме дека овие квалификации се завршени, а исто така се и во катастрофална форма, па се наоѓаат убедливо на последната позиција на табелата. Грузија има капацитет да го надигра Кипар и затоа одлучивме да типуваме 1/1 со квота 2.30 во Mozzart.

Виториа – Гуарани – ГГ @ 2.19 во 22Bet

Овде имаме дуел од бразилската Серија Б каде што се сретнуваат две екипи од горниот дел на табелата. Домаќините се најголеми фаворити за преселба во Серија А, а исто така и гостите се трудат да го остварат тој успех. Засега може да кажеме дека и на едните и на другите им оди добри, но до крајот ќе мора да соберат уште некој бод. Домаќините ја имаат улогата на фаворит на овој натпревар, но ние сепак се oдлучивме да типуваме ГГ со квота 2.19 во 22Bet.

Умеа – Мотала – Х2 @ 1.85 во Bet365

Последниот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од шведската Дивизија 1 – Север. Домаќините се во многу лоша форма и на последните пет дуели зедоа само еден бод, па ако продолжат со вакво темпо, многу лесно можат да се најдат во црвената зона. Мотала запиша две последователни победи, но таа радост им исчезна во минатото коло кога повторно беа поразени, но барем за момент успеаа да се издвојат од најопасната зона. Овде веруваме дека гостите ќе ја искористат лошата форма на домаќините и ќе останат непоразени. Наш предлог е Х2 со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*