Натпревар со традиција (15.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на бразилската Серија Б се сретнуваат екипите на Понте Прета и Атлетико ГО.

Понте Прета е на 16-то место со вкупно 34 бода и учинок од 7 победи, 13 реми и 11 порази.

Атлетико ГО досега има собрано вкупно 53 бода преку 14 победи, 11 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.48 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*