Натпревар со традиција (14.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:30 во рамките на холандската Ерсте Дивизија се сретнуваат екипите на Венло и Рода.

Венло е на 8-та позиција со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 3 порази.

Рода е на лидерската позиција со вкупно 22 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 1 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели екипата на Рода нема пораз, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

Х2 @ 1.53 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*