Натпревар со драстичен пад на коефициентот (14.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од уругвајската Примера Дивизија – Клузура кој бележи пад на коефициентот за поебда на гостите.

Од 21:30 се сретнуваат екипите на Ла Луз и Ливерпул. Домаќините од 4 изиграни натпревари собраа вкупно 5 бода, додека гостите имаат за нијанса подобар учинок и во истиот временски период собраа седум бода.

Ла Луз – Ливерпул М – 2 @ 2.15 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ливерпул М беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 2.15 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*