Натпревар со традиција (13.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:00 во рамките на аргентинскиот Куп се сретнуваат екипите на Хјуракан и Естудиантес.

Хјуракан во последните пет натпревари запиша две победи, два порази и едно реми.

Естудиантес во истиот временски период оствари една победа, три реми и еден пораз.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 2.64 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*