Натпревар со драстичен пад на коефициентот (13.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската регионална лига – исток кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Нојшдел и Леобендорф. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија четири порази и едно реми.

Нојшдел – Леобендорф – 2 @ 2.27 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Леобендорф беше 2.86, а во моментов бележи пад од скоро 21% и се плаќа со квота 2.27 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*