Тикет на денот (четврток, 12.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Продолжуваат квалификациите за ЕУРО во Германија и веруваме дека ваквите денови не се омилени помеѓу кладилничарите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Белорусија – Романија – 2 @ 1.55 во Mozzart

Прашање е што ќе се случи со преостнатите натпревари од Израел во  оваа група, а веќе е одложен натпреварот со Швајцарија. Романците пикираат пласман на ЕУРО и целат да бидат втори покрај сигурните Швајцарци. Белорусија собра 4 бода и се намачија во Букурешт, а го победија Косово. Нивниот најголем проблем е фактот дека не играат натпревари како домаќините во својата земја, па со Романија ќе се сретнат во Будимпешта. Романците ремизираа со Израел, но подоцна го победија Косово. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.55 во Mozzart.

Кипар – Норвешка – 2/2&2+ @ 1.72 во 22Bet

Кипарците полека тонат во групата и моментално се најслаба европска селекција. Кипар е многу далеку од сите големи натпреварувања, а се потешко стигнуваат и до победа, а на ова натпреварување изиграа пет натпревари и запишаа исто толку и порази. Норвешка тешко дека ќе стигне до ЕУРО, но сепак постои надеж. На овој натпревар веруваме дека Норвежаните ќе доминираат и дека ќе запишат лесна победа. Наш предлог тип е 2/2&2+ со квота 1.72 во 22Bet.

Фарски Острови – Полска – 2/2 @ 1.83 во Bet365

Пољаците после пет изиграни кола се наоѓаат на 4-то место. Пред нив е Албанија, Чешка, Молдавија, а само Фарските Острови им гледаат во грб. Не е се изгубено за Пољаците кгоа е во прашање пласманот за ЕУРО со оглед на тоа што бодовната разлика е мала. Селекцијата на Фарските Острови досега освои само еден бод, а искрено тешко дека може да се спротистави на селекцијата на Полска. Наш предлог е 2/2 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*