Натпревар со традиција (12.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес на 30 минути после полноќ во рамките на бразилскиот куп Санта Катарина ќе се сретнат екипите на Аваи и Џојнвил.

Аваи се наоѓа на 7-та позиција со вкупно 7 бода и учинок од 2 победи, 1 реми и 2 порази.

Џојнвил е на 8-то место со вкупно 6 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 0 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека гол постигнува само едната екипа, па веруваем дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*