Натпревар со традиција (11.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:15 во рамките на колумбиската Примера Б се сретнуваат екипите на Патриотас и Тигрес.

Патриотас е на 10-то место со вкупно 18 бода и учинок од 5 победи, 3 реми и 7 порази.

Тигрес е на 16-та последна позиција со само 9 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 3 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на секој натпревар поединечно, гол постигнува само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 1.63 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*