Натпревар со традиција (10.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на аргентинската Примера Ц се сретнуваат екипите на Линиерс и Лаферере.

Линиерс е на 4-та позиција со вкупно 57 бода и учинок од 16 победи, 9 реми и 10 порази.

Лаферере е на 3-то место и досега има освоено 61 бод преку 18 победи, 7 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста затворено и без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*