Натпревар со традиција (09.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија Ц се сретнуваат екипите на Фермана и Перуџа.

Фермана е на 17-то место со вкупно 5 бода и учинок од 1 победа, 2 реми и 3 порази.

Перуџа е на 6-то место со вкупно 10 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 4 реми и 0 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато три пати и на сите тие три натпревари играат со мал број погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*