Тикет на денот (недела, 08.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште еден ден полн со натпревари е пред нас. Веруваме дека ќе ги избереме вистинските дуели и ќе ја направиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брајтон – Ливерпул – Х2 @ 1.42 во Mozzart

Брајтон игра тотално непредвидливо и затоа најдобар доказ ни се резултатите од последните четири дуели. Имено овој тим во тој временски период успеаа да ги победи Манчестер Јунајтед и Њукасл, а во последниот натпревар доживеаа катастрофален пораз од 6-1 од тимот на Астон Вила. Ливерпул од друга страна исто беа поразени во минатото коло од Тотенхем, но пред тоа имаа фaнтастични резултати и неколку победи во серија. Овде очекуваме да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.42 во Mozzart.

Ленс – Лил – ГГ @ 1.75 во 22Bet

Ленс во домашното првенство започна катастрофално, но во последните два натпревари успеаа да запишат две победи, па за момент се издвоија од црвената зона. Тие победи не беа случајни, а тоа се докажа и со триумфот над Арсенал во ЛШ, па тоа делува како најава за добар период. Лил од друга страна повторно игра по системот тополо-ладно, но најважно е што се во конкуренцијата за позициите кои можат да ги одведат во Европа. Овде имаме дуел на две солидни екипи, па очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни. Наш предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Баерн Минхен – Фрајбург – 1/1 @ 1.53 во 20Bet

Баерн оваа сезона има сериозна конкуренција, а тоа јасно се забележува од моменталната ситуација на табелата каде што после шест изиграни натпревари овој тим не е на лидерското место. Во ЛШ се сретнаа со Копенхаген во рамките на второто коло и во еден период од натпреварот беа со негативен резултат од 1-0, но набргу потоа успеаа да направат пресврт и да земат нови три бода. Фрајбург повторно ја има истата цел, а тоа е да обезбедат пласман во Европа, но големо е прашањето дали ќе успеаат оваа година да направат таков успех. Баварците се апсолутни фаворити и очекуваме да доминираат на овој натпревар. Наш предлог е 1/1 со квота 1.53 во 20Bet.

Палмеирас – Сантош – 1 @ 1.40 во Bet365

Последниот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од од бразилската Серија А каде што ќе се сретнат две екипи кои имаат различен квалитет. Палмеирас има одлична сезона, но веќе во последните две кола запишаа два порази, па нивниот директен пласман во Копа Либертадорес може да биде загрозен. Сантош игра катастрофално и до скоро беа дел од црвената зона, но благодарение на двете врзани победи во последните две кола успеаа да се тргнат барем за момент од тие лоши позиции. Палмеирас сметаме дека се поблиску до трите бода и типуваме 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*