Натпревар со традиција (07.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на чешката Фортуна Лига се сретнуваат екипите на Бохемианс и Злин.

Бохемианс е на 9-то место со вкупно 13 бода и учинок од 4 победи, 1 реми и 5 порази.

Злин е на 16-та позиција со вкупно 5 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 2 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат навистина отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку пет погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

5+ @ 5.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*