Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од германската Бундеслига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:30 се сретнуваат екипите на Вердер и Хофенхајм. Вердер во првите шест кола собра шест бода и оствари учинок од 2 победи, 0 реми и 4 порази, додека Хофенхајм во истиот временски период остварија 12 бода преку 4 победи, 0 реми и 2 порази.

Вердер – Хофенхајм – 2 @ 2.30 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Хофенхајм беше 2.80, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.30 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*